Czy afrodyzjaki naprawdę istnieją?

By / 19 lutego 2022 / Akcesoria

Czekolada, truskawki, ostrygi. Mówi się, że niektóre pokarmy zwiększają pożądanie seksualne, a nawet szanse na spełnienie marzeń o poczęciu. Afrodyzjaki, nazwane tak na cześć greckiej bogini miłości, to produkty spożywcze lub inne substancje, które rzekomo zwiększają libido, potencję i satysfakcję seksualną. W końcu kto nie słyszał o niesamowitych właściwościach czekolady, truskawek czy ostryg?

Co uważano za afrodyzjaki?


Wcześniej bardziej egzotyczne przedmioty, takie jak trująca hiszpańska mucha, proszek z rogu nosorożca i rzadkie ekstrakty roślinne były klasyfikowane jako afrodyzjaki. Zazwyczaj za afrodyzjaki uważano pokarmy, które były albo rzadkie i drogie, takie jak trufle, pasztet strasburski czy kawior, albo miały kształt organu płciowego, jak szparagi czy karczochy, a nawet jądra zwierząt.

Podczas gdy afrodyzjakom przypisuje się obecnie zdolność do wzmacniania seksualności, w XVII wieku były one kojarzone przede wszystkim z reprodukcją i płodnością. Migdały, pasternak, a nawet martwe gołębie były przepisywane małżonkom, którzy nie mogli począć dziecka. Ale czy jedzenie może w ogóle wpływać na pożądanie seksualne i poczęcie? A jeśli jest mitem, to dlaczego w ogóle istnieje?

Afrodyzjaki w produktach spożywczych

afrodyzjaki


Niektóre produkty spożywcze mogą naprawdę pomóc osobom z zaburzeniami krążenia krwi. Działają one jak Viagra, rozszerzając naczynia krwionośne i poprawiając przepływ krwi do narządów płciowych. Aminokwas L-arginina, który znajduje się w dyni, orzechach włoskich i wołowinie, jest przekształcany przez organizm w tlenek azotu, który zwiększa krążenie krwi.

Pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś i awokado, mają ten sam efekt. Inną korzystną substancją jest kwercetyna, która znajduje się w jabłkach, jagodach, winogronach, czerwonym winie, czosnku i ciemnej czekoladzie. Kwercetyna ma właściwości przeciwzapalne, które mogą również poprawić krążenie krwi.

About Author

Nimfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top